University Curriculum Committee (UCC)

Members of the University Curriculum Committee

  • Term ending in 2021: David de Posada (CoAS), Angel Abney (CoAS), Sally Humphries (CoB), Krystal Canady (CoHS), Jolene Cole (Library)
  • Term ending in 2022: Jamie Downing (CoAS), Mark Causey (CoAS), Bob Duesing (CoB), Barbara Roquemore (CoEd)
  • Term ending in 2023: Lyndall Muschell (chair) (CoEd), Kris White (CoAS), Eric Griffis (CoAS), Gail Godwin (CoHS), Jim Schiffman (Senate)
  • Ex Officio: Holley Roberts, Kay Anderson, Cara Smith, Shannon Gardner
     

Resources

Dates/Minutes

(All proposals are due at least two weeks before meetings)

  • August 20, 2021
  • September 24, 2021
  • October 22, 2021
  • November 19, 2021
  • January 28, 2022
  • February 25, 2022
  • March 25, 2022
  • April 22, 2022
2020-2021
2019-2020
2018-2019